XIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

W piątek 26.05.2023 reprezentanci klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w XIII Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki, pod opieką Moniki Kołodziej i Joanny Szady. Głównym celem festiwalu jest zaszczepienie pasji do nauki wśród młodych. Na początku uczniowie zapoznali się z wystawą mobilną „Świat wokół nas” Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” . Eksponaty na wystawie w większości były interaktywne i dzięki temu zachęcały do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania tajemnic nauki. Mottem przewodnim festiwalu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką i techniką, pokazanie, że nauka może być prosta i bardzo atrakcyjna. Następnie uczniowie klas siódmych wzięli udział w warsztatach, aby zobaczyć na własne oczy niezwykle nowatorskie rozwiązania technologiczne, które już dzisiaj są wykorzystywane w przemyśle. Dzięki temu mogli przekonać się, że nauka techniczna nie musi być trudna, ale przede wszystkim może dawać ogromną satysfakcję.

Możesz również polubić…

Skip to content