Z ekologią za pan brat!

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły licznie otrzymali  nagrody
w XVIII Miejskim Konkursie Ekologicznym „Mnie ta ziemia od innych droższa”, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie – Filię w Mielcu i Szkołę Podstawową nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu

W konkursie wzięło udział 83 uczniów szkół podstawowych nr 2, 3, 6, 7, 8,  9, 11, 12, 13. Nagrodzone prace  promowały Mielec jako gminę dbającą o  środowisko naturalne i edukującą społeczność lokalną w tym zakresie. Młodzi artyści zwrócili uwagę na walory przyrodnicze naszego miasta i okolicy oraz wykazali się wysoką świadomością ekologiczną.

Prace wykonane były różnorodnymi technikami, uczniowie zaprezentowali plakaty, zakładki do książek, fotografie, prezentacje multimedialne oraz rzeźby i zabawki z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Nagrodzeni uczniowie:

• Milena Tęczar kl. 1a – opiekun artystyczny p. Joanna Łukasik
  • Faustyna Pszeniczna kl. 2a – opiekun artystyczny – p. Anna Perłowska
  • Karolina Piękoś kl. 2b – opiekun artystyczny p. Bogumiła Witas
  • Wiktoria Meisel kl. 2b – opiekun artystyczny p. Bogumiła Witas
  • Wiktor Sobuś kl. 3a – opiekun artystyczny p. Bogumiła Witas
  • Antonia Ufnalewska kl. 2c – opiekun artystyczny p. Angelika Borowska
  • Lena Błachowicz kl. 3c – opiekun artystyczny p. Barbara Cisło
  • Piotr Skrok kl. 3c ­– opiekun artystyczny p. Barbara Cisło
  • Wiktor Cukierda kl. 4a – opiekun artystyczny p. Mariola Słąba
  • Gabriel Kilian kl. 5c – opiekun artystyczny p. Mariola Słąba
  • Nikola Błachowicz kl. 7c – opiekun artystyczny p. Mariola Słąba
  • Ksenia Skucińska kl. 7c – opiekun artystyczny p. Mariola Słąba

Nagrody rzeczowe, książki oraz dyplomy zostały ufundowane przez samorządowe władze miasta Mielca. Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie uświetnił występ uczniów naszej szkoły. Ksenia Skucińska z kl. VIIc zaprezentowała swój wiersz, a Igor Głodzik z kl. IVb piosenką wprowadził zebranych w radosny nastrój.

Oprac. p. Joanna Dul-Wolanin