Z pieśnią w plecaku….

Jak w godny sposób upamiętnić wszystkich naszych żołnierzy????

Śpiewając…

W środę  1 czerwca  2023 r., w nasze szkole, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły- Wojska Polskiego. W czasie uroczystości  poprowadzonej przez naszych ósmoklasistów: Julię Duszkiewicz i  Jakuba Witka przypomniano i odśpiewano pieśni żołnierskie od XVIII do XX wieku (np. Rotę, Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego). Śpiew poprzedzony był krótką informacją na temat powstania danego utworu.  Apel stał się okazją do przypomnienia historii Wojska Polskiego, wspólnego śpiewu (nad czym czuwał nasz szkolny chór) oraz oddania hołdu tym co polegli za pomocą symbolicznego znicza.

W czasie uroczystości nagrodzono laureatów Szkolnego Konkursu o Patronie Szkoły – Wojsku Polskim:

  • Aleksandrę Włoch z klasy V C,
  • Karolinę Szeblę z klasy VI B,
  • Faustynę Murat z kl. V C.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy!!!!!

Uroczystość przygotowały:

  • Alina Martyka,
  • Barbara Czaja,
  • Edyta Czernik.

Możesz również polubić…

Skip to content