Z przedświąteczną wizytą w Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

W świąteczny klimat Bożego Narodzenia klasę II „c” wprowadziła 13 grudnia wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Tysiące szklanych ozdób choinkowych, które zostały tam zgromadzone niesamowicie ucieszyły oczy zwiedzających oraz wprowadziły w świąteczny nastrój. Wystawa, którą serdecznie polecamy obejmuje kilka tysięcy eksponatów, umieszczonych na choinkach. Część choinek jest ubrana tematycznie, m.in. w stylu amerykańskim, francuskim, norweskim, staropolskim, wiktoriańskim czy nawiązującym do Halloween. Znajdują się tu również ozdoby w kształcie budynków z terenu Podkarpacia. W muzeum, dzieci spędziły kilka godzin i ani przez chwilę nie czuły znużenia. Na zwiedzających czekała pani przewodnik, która oprowadzała po muzeum pokazując tysiące wyjątkowych eksponatów. Dzieci poznały również od podstaw proces powstawania bombek oraz ich zdobienia. Niezapomniane wrażenia zapewniły zajęcia warsztatowe w formie samodzielnego zdobienia bombki, oraz zakupienie wcześniej przygotowanych bombek z imionami uczestników.

Barbara Cisło

Możesz również polubić…

Skip to content