Z wizytą u Leonarda, na Zamku Królewskim i w jaskini Raj

W dniu 6 października uczniowie klas VIc i VIIa uczestniczyli w wycieczce, której celem było zwiedzanie wybranych zabytków i poznanie atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego.

Pierwszym przystankiem naszej jednodniowej podróży była jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju – Jaskinia Raj.  To miejsce zachwyciło wszystkich uczniów bogactwem i różnorodnością form naciekowych o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.

Następnym punktem naszej wycieczki był przejazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom obserwacje przez mikroskop oraz gry i układanki logiczne. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał.

Pełni wrażeń ruszyliśmy w dalszą drogę. Już z daleka ruiny średniowiecznego zamku wywarły na uczestnikach niesamowite wrażenie.   Zwiedzając to miejsce wraz z przewodnikiem przeżyliśmy „lekcję historii na żywo”, dzięki której mieliśmy okazję przenieść się w czasy panowania największych królów polskich. Przy akompaniamencie muzyki średniowiecznej uczniowie zwiedzali ruiny zamku oraz przymierzyli repliki uzbrojenia by, choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy rycerz!

Zadowoleni z siebie, pełni wrażeń i emocji zakończyliśmy naszą wycieczkę

Droga powrotna do Mielca była bardzo wesoła, pełna wspólnego śmiechu, śpiewu.

 

red. Agnieszka Stawecka , Joanna Szady

Możesz również polubić…

Skip to content