Z wizytą w pasiece

19 czerwca 2023 r. uczniowie klas 2a, 2b, 2c, 2d uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Odwiedzili pasiekę „Maciejka” w Książnicach. Dzięki gościnności sympatyków pszczelarstwa uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów dotyczących budowy pszczoły miodnej i organizacji życia w pszczelej rodzinie. W wyjątkowo urokliwym, pełnym pachnących kwiatami miejscu poznały sposób produkcji miodu. Zajrzały do domku apiterapii, gdzie zachowując ciszę można było usłyszeć jak pracuje tysiące pszczół. Najaktywniejsi w odpowiedziach na postawione pytania prowadzącego prelekcję zostali nagrodzeni „misowym” słoikiem miodu. Pogoda dopisała, i chociaż wycieczka była krótka, ale bardzo ciekawa. Na zakończenie spotkania uczestnicy w każdej klasie otrzymali słoik miodu do wspólnej degustacji.

red. Lidia Tylutki

Możesz również polubić…

Skip to content