Zakończenie ogólnopolskiego projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!”

W kończącym się roku szkolnym wychowankowie grup świetlicowych z klas Ic oraz IIc brały udział w programie „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Program „Zdrowo jem, więcej wiem!” to ogólnopolski projekt promujący zdrowie pod patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania, przekazywaniem wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Uczniowie brali udział w zajęciach zgodnie z tematyką programu, wykonywali prace plastyczne oraz brali udział w konkursach promujących zdrowie. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w programie.

Gratulujemy zespołom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Oprac. Angelika Borowska, Magdalena Kopyś

Możesz również polubić…

Skip to content