Zakończenie roku szkolnego 2021 / 2022

„Szczęśliwej drogi już czas!”

Żegnajcie ósmoklasiści! Do zobaczenia uczniowie z klas 1-7!

       „I to już jest koniec”- tak zapewne we czwartek (23czerwca) powiedział niejeden ósmoklasista w dniu zakończenia szkoły podstawowej. Bo dla naszej kochanej młodzieży z klas ósmych był to ostatni dzień w tej szkole. Piękne było to pożegnanie. Pan Dyrektor skierował do młodych słuchaczy miłe słowa oraz wyznał, że jest dumny z tak utalentowanych uczniów. Następnie zostały rozdane nagrody książkowe laureatom, finalistom konkursów oraz uczniom wpisanym do złotej księgi. Wczoraj w imieniu klas VIII, które opuszczają mury tej szkoły, zostały przekazanie symbole naszej szkoły: sztandar i klucz uczniom klas VII, którzy będą sprawować nad nimi pieczę. Nastąpiła również zmiana pocztu sztandarowego i uroczyste ślubowanie absolwentów. Nowym przewodniczącym szkoły został Jakub Witek, uczeń klasy VIId.

         Niespodzianka dla ósmoklasistów był film przygotowany przez p. J. Tarnowską-Leyko i p. A. Strzępkę, który uwiecznił miłe chwile uczniów z najstarszych klas.

           W piątek (24 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1-6. Dyrekcja szkoły oraz przewodniczący Rady Rodziców wręczali nagrody i gratulowali sukcesów uczniom.

              To był trudny rok, ale jak zawsze daliśmy radę! „Trójka” nie obniżyła ani ambicji, ani poziomu- zdobyliśmy tytuł nieprzeciętnej szkoły ze względu na największą ilość laureatów i finalistów, a Ryszard Czerwiński został najlepszym uczniem naszej szkoły.

            Tę uroczystą galę przygotował zespół pod kierunkiem p. Anny Rzeźnik, ale zaangażowanych było wiele osób: p. A. Mysłek przygotowała część artystyczną, p. E. Czernik, która zadbała o nasze wzruszenie podczas muzycznych występów dziewcząt, p. Bogusława Wiącek, która wspaniale przygotowała uczniów do zmiany pocztu sztandarowego, p. M. Słąba, która wykonała piękną dekorację, p. M. Kołodziej i p. E. Wacławska, które przygotowały wszystkie nagrody książkowe i dyplomy dla dzieci i rodziców. Stroną  techniczną zajęli się panowie: A. Strzępka, M. Switek i J. Zaskalski.

         Atmosfera była radosna, podniosła i przyjazna. Na scenie wystąpili, m.in. Jakub Witek, Nikola Żmuda, Zuzanna Czuchra i Julia Wojtania.

     Warto nadmienić, że po raz kolejny w naszej szkole wręczono przepiękne statuetki „Uczeń z klasą” najkulturalniejszym uczniom. Otrzymali je: Magdalena Cukla (kl. VIIIb), Alicja Kokoszka (kl. VIIIc), Aleksandra Tarnawska (kl. VIIb) ,Hanna Drozdowska  (kl. VIIc), Kateryna Sholomytska (kl.Va) oraz Eliza Żyła i Ksenia Skucińska (kl.VIc). W szkolnym konkursie „Klasa bez przemocy” zwyciężyli wychowankowie p. Joanny Szady (kl. VIc).

         Pozytywnie nastawieni uczniowie i ich opiekunowie mogli już po tak intensywnym  roku pracy rozpocząć wakacje. Oby były słoneczne i pełne najpiękniejszych wrażeń!

Red. A. Mysłek

Linki do zdjęć:

Możesz również polubić…

Skip to content