Żegnaj szkoło! Żegnajcie ósmoklasiści! Do zobaczenia uczniowie z klas 1-7!

„I to już jest koniec”- tak zapewne we czwartek (20 czerwca) powiedział niejeden ósmoklasista w dniu zakończenia szkoły podstawowej. Bo dla naszej kochanej młodzieży z klas ósmych był to ostatni dzień w tej szkole. Piękne było to pożegnanie. Honorowych gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością, był wiceprezydent Mielca Pan Tomasz Leyko. Pan Dyrektor skierował do młodych słuchaczy miłe słowa oraz wyznał, że jest dumny z tak utalentowanych uczniów. Następnie zostały rozdane nagrody książkowe laureatom, finalistom konkursów oraz uczniom wpisanym do złotej księgi. W imieniu klas VIII, które opuszczają mury tej szkoły, zostały przekazane symbole naszej szkoły: sztandar i klucz uczniom klas VII, którzy będą sprawować nad nimi pieczę. Nastąpiła również zmiana pocztu sztandarowego i uroczyste ślubowanie absolwentów. Nową przewodniczącą szkoły została Nikola Żmuda- uczennica klasy 7b. Niespodzianką dla ósmoklasistów był film przygotowany przez J. Tarnowską- Leyko oraz A. Strzępkę, który uwiecznił miłe chwile uczniów z ostatnich klas.
W piątek (21 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1-6. Dyrekcja szkoły i obecny również w tym dniu wiceprezydent Mielca oraz przewodniczący Rady Rodziców wręczali nagrody i gratulowali sukcesów uczniom klas młodszych.
To był trudny rok, ale jak zawsze daliśmy radę! ,,Trójka’’ nie obniżyła ani ambicji, ani poziomu i po raz 13. Wojewoda Podkarpacki oraz Podkarpacki Kurator Oświaty przyznał naszej szkole certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. W tym roku uzyskaliśmy II miejsce w województwie pod względem ilości laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych, a Marysia Kołc została najlepszą uczennicą naszej szkoły. Zdobyła 4 tytuły laureata i 2 tytuły finalisty w konkursach przedmiotowych. Od władz miasta otrzymaliśmy już kolejny raz z rzędu tytuł „Nieprzeciętnej Szkoły”.
Tę uroczystą galę przygotował zespół pod kierunkiem p. Anny Rzeźnik, ale zaangażowanych było wiele osób: p. A. Mysłek przygotowała część artystyczną, p. E.Czernik, która zadbała o nasze wzruszenie podczas muzycznego występu uczennicy, p. Joanna Lonczak, która wspaniale przygotowała uczniów do zmiany pocztu sztandarowego, p. M. Słąba, która wykonała piękną dekorację, p. M. Kołodziej i p. E. Wacławska, które przygotowały wszystkie nagrody książkowe i dyplomy dla dzieci i rodziców. Stroną techniczną zajęła się p. Agnieszka Skrok oraz panowie: A. Strzępka i J. Zaskalski.
Atmosfera była radosna, podniosła i przyjazna. Na scenie wystąpili m.in. Nikola Żmuda, Julia Wojtania, Kamila Kozioł, Beata Serafin wraz z jej partnerem w rumbie – Oliwier Wcisło z SP2.
Warto nadmienić, że po raz kolejny w naszej szkole wręczono przepiękne statuetki ,,Uczeń z klasą” najkulturalniejszym uczniom. Otrzymali je: z klas ósmych- Karolina Malicka z kl.8a, z klas siódmych Kinga Wojdon z kl.7b, z klas szóstych- Maja Działo z kl. 6a, z klas piątych- Julia Trząska z kl.5a oraz z klas czwartych- Maja Wojnarowska z kl.4a. W szkolnym konkursie ,,Klasa bez przemocy’’ po raz kolejny zwyciężyli wychowankowie p. J. Szady (kl. VIIIc), ale ponieważ uczniowie opuszczają szkołę, nagrodę w postaci wycieczki ufundowanej przez Radę Rodziców odbierze klasa IVc, która zajęła w tym konkursie II miejsce.
Pozytywnie nastawieni uczniowie i ich opiekunowie mogli już po tak intensywnym roku pracy rozpocząć wakacje. Oby były słoneczne, bezpieczne i pełne najpiękniejszych wrażeń i niezapomnianych podróży!


Red. A. Mysłek

Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

Zakończenie roku szkolnego klas 4-6

Zakończenie roku szkolnego klas 7-8

Możesz również polubić…

Skip to content